Potassium-u Silmatilgad 10ml

5.04

45 laos

Tootja:
Unimed Pharma Spol.s R.o.
Bränd:
-

EAN:
8588000227792
Tootekood:
20188

Koostis: 1 ml lahust sisaldab 2 mg naatriumkloriidi.

Abiained: kaaliumjodiid, kloorheksidiindiatsetaat, naatriumtiosulfaat, dinaatriumedetaatdihüdraat, süstevesi.
Omadused:
Potassium-U silmatilgad onn niisutava toimega, mis sisaldavad lisaainena kaaliumjoodiidi. Kaaliumjodiid toimib silmas hapnikuvabade radikaalide püüdjana. Kaaliumjodiidi nimetatud omadust kasutatakse silmas veritsuse ja liigse eritise tekke ennetamiseks.
Kasutamine:
Potassium-U silmatilku võib ilma silmaarstiga konsulteerimata kasutada silmade niisutamiseks kas silma tilgutamise või silmalaugudele kompressi asetamise teel. Potassium-U silmatilku kasutatakse niisutava abivahendina mõningate silma resorptsiooniprotsesside korral (eritiste, klaaskeha veritsus ja erinevatest põhjustest tingitud kataraktid).
Potassium-U silmatilku võib kasutada nii täiskasvanutel kui lastel.
Vastunäidustused:
Potassium-U silmatilku ei tohi kasutada vastsündinutel, imetavatel emadel ja rasedatel ning järgmiste haigusseisundite korral:
– ülitundlikkus toote mõne koostisosa suhtes
– näonaha krooniline mädapõletik
– hemorraagiline diatees
– kilpnäärme talitluse häired
Ebasoovitavad mõjud: üldjuhul talutakse Potassium-U silmatilku hästi. Mõningatel juhtudel võib pärast silmatilkade silma tilgutamist esineda lühiajalist silma kleepuvust või kerget kõrvetustunnet silmas.
Harvadel juhtudel võib toote pikaajalise kasutamise tagajärjel tekkida iodism. Iodismi tunnusteks on silma sidekesta ärritus ja täitumine verega, suurenenud pisaratevool, pisaranäärme turse ja silmalaugude turse (Quinque ödeem). Nahal võib tekkida punetus, akne, nahapõletik ja purpur.
Kui Teil tekib mõni ülaltoodud kõrvalnähtudest või mõni muu ebatavaline reaktsioon, siis palun teavitage sellest viivitamatult oma arsti.
Hoiatus: vahetult peale Potassium-U silmatilkade silma tilgutamist võib nägemine lühiajaliselt (kuni 15 minutit) ähmastuda, mistõttu pole selle aja jooksul soovitav juhtida mootorsõidukit, töötada masinate ja seadmetega või teha muid head nägemist nõudvaid tegevusi.
Potassium-U silmatilkade silma tilgutamise ajal ei tohi kanda pehmeid (hüdrofiilseid) kontaktläätsi. Kontaktläätsed (sh jäigad kontaktläätsed) tuleb vahetult enne Potassium-U silmatilkade silma tilgutamist silmast eemaldada ning need võib silma tagasi panna mitte varem kui 30 minuti pärast.
Kui te kasutate samaaegselt ka teisi silmatilku või silmasalve, siis neid võib silmas kasutada 5 minutit pärast Potassium-U silmatilkade silma tilgutamist.
Juhul, kui olete Potassium-U silmatilku kogemata alla neelanud, pöörduge koheselt arsti poole.
Koostoimed: Potassium-U silmatilkade toime võib mõjutada teiste samaaegselt kasutatavate ravimite toimet. Teavitage oma arsti kõikidest retsepti- ja käsimüügiravimitest mida te kasutate.
Kui te kasutate samal ajal ka teisi silmas kasutatavaid preparaate, siis pidage nende samaaegse kasutamise osas nõu silmaarstiga.
Annustamine: tilgutage silma 1-2 tilka 2-4 korda päevas. Täpsed päevased annused ja kasutamise kestuse määrab arst.
Pudeli sisu võib kasutada 28 päeva jooksul pärast pudeli avamist.
Hoida külma eest, mitte lasta külmuda. Hoida lastele kättesaamatus kohas.