-15%

Hypromeloza-p Silmatilgad 10ml

3.98

28 laos

Tootja:
Unimed Pharma Spol.s R.o.
Bränd:
-

EAN:
8588000227853
Tootekood:
20185

Koostis: 1 ml lahust sisaldab 5 mg hüpromelloosi.

Abiained: dekspantenool, bensalkooniumkloriid, naatriumkloriid, dinaatriumedetaat, süstevesi.
Omadused: Hypromelaza-P silmatilgad kaitsevad ja niisutavad silma ning aitavad taastada silma sarvkesta pinna rakke.
Sobib kasutamiseks kaitsevahendina pisaravedeliku vähenenud tootmise korral, kui põhjus ei ole nakkuslik.
Toote koostises olev hüpromelloos moodustab silma sarv- ja sidekestale ajutise kaitsva kihi ning niisutab silma välispinda. B-grupi vitamiin dekspantenool, aga soodustab silma sarvkesta pinna rakkude kiiremat taastumist.
Kasutamine: Hypromeloza-P silmatilgad sobivad pisaravedeliku asendamiseks pisarate vähenenud tekke korral ja kuiva silma sündroomi (Keratoconjunctivitis sicca) raviks ja Sjögreni sündroomi puhul.
Leevendavad silma ärritust vähese sarvkesta erosiooni puhul, pärast operatsioone või kui silma on sattunud väiksed võõrkehad.
Lisaks sellele aitab Hypromeloza-P leevendada tuule, tolmu, kuiva õhu, suitsu, õhusaaste või kontaktläätsede poolt põhjustatud sügelust ja ebamugavustunnet silmas ning silmade väsimust kauasel lugemisel, sõiduki juhtimisel, TV või arvutikuvari vaatamisel.
Toode sobib kasutamiseks täiskasvanutel ja lastel.
Vastunäidustused: Toodet ei tohi kasutada kui esineb suurenenud tundlikkus toote mõne koostisosa suhtes, pehmete kontaktläätsede kandmise ajal või kui silmakahjustus on tekkinud söövitava aine toimel ning kui söövitav aine ja kahjustunud koed ei ole konjunktivaalkotist täielikult eemaldatud.
Võimalikud kõrvaltoimed: Harvadel juhtudel võib toote kasutamisel esineda silma ärritust, hüpereemiat, sügelust või ripsmete kokkukleepumist.
Kõrvaltoimete ilmnemisel küsige toote edasise kasutamise osas nõu silmaarstilt.
Koostoimed: Hypromeloza-P silmatilku ei tohi kasutada samaaegselt metallisooli sisaldavate silmaravimitega. Muude silmaravimite tarvitamisel küsige nõu silmaarstilt, et selgitada välja nende sobivus samaaegseks kasutamiseks.
Hypromeloza-P kasutamisel koos teiste silmaravimitega on soovitav teist ravimit manustada vähemalt 5 minutit peale esimese ravimi manustamist.
Kasutamine: tavaliselt tilgutatakse silma 1-2 tilka 2-3 korda päevas. Vajadusel võib tarvitada 1-2 tilka iga tunni möödudes.
Hoiatused: Kui sümptomid ei kao kahe päeva jooksul või kui seisund halveneb, pöörduge silmaarsti poole.
Vahetult pärast toote kasutamist võib nägemine ähmastuda, mistõttu võib kuni 20 minutiks olla raskendatud mootorsõidukite juhtimine ja mehhanismide käsitsemine.
Toote kasutamise ajal on keelatud pehmete kontaktläätsede kandmine. Enne toote kasutamist tuleb kontaktläätsed eemaldada. Tagasi tohib kontaktläätsed panna alles 30 minutit peale toote kasutamist.
Kasutusjuhend: Pärast pakendi avamist on toode valmis kasutamiseks. Eemaldage kaitsekork, kallutage pead kergelt taha, keerake tilguti ava allapoole ja plastmasspudelit pigistades tilgutage silma vajalik tilkade arv lahust.
Et vältida lahuse saastumist, ärge puudutage tilguti otsaga vastu silma või ripsmeid. Peale kasutamist sulgege pudel.
Pudelit tuleb säilitada püstises asendis.
Säilitamine: Hoida kuivas, temperatuuril kuni 25oC.
Mitte hoida külmkapis / mitte lasta külmuda. Hoida lastele kättesaamatus kohas.
Pärast pakendi avamist võib toodet kasutada 28 päeva jooksul.
Mitte kasutada toodet pärast pakendil märgitud säilivusaja lõppemist.
Tootja: Unimed Pharma spol s r.o., Bratislava, Slovaki Vabariik