Aurifen Kõrvatilgad 7g

6.57

21 laos

Tootja:
Emergopharm Sp.z O.o.sp.k.
Bränd:
-

EAN:
4260312160946
Tootekood:
22982
AURIFEN kõrvatilgad on meditsiiniseade, mille toime põhineb glütserooli osmootsetelomadustel. AURIFEN-i põhikomponendiks on glütserool. Glütseroolil on kaks kõrvatilkades kasutamiseks sobilikku põhiomadust: 1) glütserooli õlijas konsistents, mille tõttu kinnitub õrnalt manustamiskoha nahale ja tagab selle kaitsvad omadused ning  2) glütserooli hügroskoopsus, mis omakorda põhjustab selle, et paikselt manustatud glütserool eemaldab paistes kudedest vett (osmootne toime), mille tulemusena alaneb paistetus ja seega leeveneb ka valu. Lidokaiini kasutatakse pindmise valuvaigistava ainena, mis võimendab toimet ja leevendab täiendavalt kõrvavalu. Glütserool meditsiiniseadmes AURIFEN pehmendab vaiku, aitab seda eemaldada ja tänu oma vett siduvatele omadustele eemaldab kuulmekäigu kudedest liigset vedelikku (osmootne toime), mille tulemusena kaovad kõrva põletikulistest seisunditest põhjustatud vaevused, nagu kõrvavalu ja paistetus. Glütseroolil on sümptomaatiline mõju. Lidokaiini kasutatakse AURIFEN-is pindmise valuvaigistava ainena, see võimendab glütserooli toimet ja leevendab täiendavalt kõrvavalu. 
 
AURIFEN avaldab toetavat mõju järgnevatele: 
• põletikulised seisundid, millele on iseloomulikud paistetus, valu ja välise kuulmekäigu sügelus. 
• vaevused, millega kaasnev valu on põhjustatud regulaarsest kokkupuutest vee ja niiskusega,näiteks ujumisbasseinis 
• vaevused, millega kaasnev valu on põhjustatud pikaajalisest kõrvaklappide kandmisest või vaigust, mis ummistab välist kuulmekäiku
• vaevused, millega kaasnev valu on põhjustatud sagedasest pesuvahendite kasutamisest, mis kahjustavad välist kuulmekäiku kaitsvatloomulikku membraani, näiteks šampoonid,seebid, geelid. AURIFEN-i võib kasutada lastel alates 6. elukuust. 
 
Koostis: lidokaiinvesinikkloriidi 0,5% lahus glütseroolis (veevaba) 
 
Oluline teave enne kasutamist. 
 
Vastunäidustused ja hoiatused. Ärge kasutage AURIFEN-i: 
• kui pakend on saanud kahjustada;
• kui kõrva trummikile on vigastatud (nt krooniline keskkõrvapõletik); 
• AURIFEN-i tuleks kasutada vaid pärast põhjalikku otoskoopilist läbivaatust arsti poolt;
• varasemalt on tuvastatud allergia mistahes preparaadi komponendi suhtes;
• pakendile prinditud kehtivusaeg on möödas;
• patsiendile on just teostatud operatsioon või kirurgiline protseduur kõrvas;
• alla 6 kuu vanustel lastel; 
•põletikulisest seisundist põhjustatud pikaajalise valu või paistetuse korral, mida põhjustab bakteriaalne nakkus või seennakkus, nende vaevustega tuleb pöörduda arsti poole;
• juhul, kui kõrvast väljub eritis; 
• AURIFEN-i ei tohi kanda kõrva samaaegselt kuuldeaparaadiga, AURIFEN-i tuleb kanda üks tund enne kuuldeaparaadi välisesse kuulmekäiku sisestamist;
• Kuigi puuduvad tõendid, et AURIFEN tilkade kasutamine avaldab negatiivset mõju raseduse ja rinnaga toitmise ajal, tuleks enne AURIFEN tilkade kasutamist konsulteerida arstiga, keshindab, kas AURIFEN-i eeldatav kasulik mõju ületab võimaliku riski. 
 
 • Kui sümptomid süvenevad või pärast kolmepäeva AURIFEN´i kasutamist paranemist ei ilmne või kui teil on palavik, võtke ühendust arstiga. Pikaajaline valu või paistetus võivad viidata bakteriaalsele nakkusele või seennakkusele, mis võivad vajada edasist ja sobivamat ravi;
• Ainult välispidiseks kasutamiseks 
• Vältida kokkupuudet silmade, suu, kurgu ja nina limaskestadega. • AURIFEN on ette nähtud kõrvavalu ajutiseks leevendamiseks mitte kauem kui 3 päeva ja seda ei tohi kasutada pidevalt.
Kasutamine koos teiste ravimitega/ meditsiiniseadmetega 
Koosmõju teiste toodetega ei ole uuritud. Siiski on teada, et arütmiavastased ravimid võimendavad lidokaiini kõrvalmõjusid; samaaegne kasutamine võib viia tõsiste kõrvalmõjudeni. Tsimetidiin, β-blokaatorid, norepinefriin, inhaleeritavad valuvaigistid pärsivad lidokaiini metabolismi aeglustunud maksaringluse tõttu, mis viib suurenenud ravimi sisalduseni seerumis. Barbituraadid, rifampitsiin ja fenütoiin kiirendavad lidokaiini metabolismi maksa mikrosomaalsete ensüümide aktiveerimise läbi. Lidokaiin võimendab ristilihaste lõõgastavat toimet. Tootja ei soovita AURIFEN-i kasutamise ajal kasutada teisi tilkade või spreide kujul ravimeid/ meditsiiniseadmeid. Teiste tilkade või spreide kujul ravimite/ meditsiiniseadmete kasutamine tuleks kooskõlastada arsti või apteekriga. Enne AURIFEN tilkade kasutamist teavitage oma arsti või apteekrit, kui te olete hiljuti kasutanud kõrvas kasutatavaid tooteid ja mis tahes muid ravimeid, kaasa arvatud ilma retseptita ostetud ravimeid. Pärast tilkade kasutamist ei ole soovitatav kasutada teisi ravimeid, meditsiiniseadmeid, kõrvatilku vähemalt 30 minutit. 
 
Kuidas AURIFEN-i kasutada 
1. Peske käed ja eemaldage pudelilt kork.  
2. Kallutage pead või heitke külili nii, et ravitav kõrv jääks ülespoole.
3. Tõmmake kõrvalesta (kuulmekäigu alumine osa) õrnalt kaelast eemale. 
4. Pöörake ilma korgita AURIFEN-i pudel tagurpidi ja seda mõlemalt küljelt pigistades tilgutage kõrva 1-2 tilka. 
5. Hoidke mõne minuti jooksul pead kallutatuna, et tilgad saaksid kuulmekäiku voolata. 
6. Pühkige üleliigne vedelik ära puhta salvrätikuga. 
7. Täiendavalt soovitatakse pärast toote manustamist sulgeda väline kuulmekäik vatitükiga.
8. Keerake kork pudelile tagasi. 
Annustamine Täiskasvanud ja üle 12 aasta vanused lapsed: 2 tilka mõlemasse kõrva kuni kolm korda päevas. Kui pärast 3 päeva paranemist ei ilmne või tunnete end kehvemini, konsulteerige arstiga. 
Üle 6 kuu vanused lapsed: 2 tilka mõlemasse kõrva kuni kolm korda päevas. Kasutada ainult täiskasvanu või arsti järelvalve all. Kui pärast 3 päeva paranemist ei ilmne või tunnete end kehvemini, konsulteerige arstiga. Lastel kasutamisel on vajalik kõrva vatitükiga kaitsta. AURIFEN-i ei tohi kasutada alla 6 kuu vanustel lastel. 
Ainult välispidiseks kasutamiseks. Ravi edukust peaks jälgima arst. 
 
Võimalikud kõrvaltoimed. AURIFEN on hästi talutav ja selle kasutamisel pole teadaolevaid kahjulikke toimeid. Allergia või muude soovimatute mõjude korral teavitage arsti või apteekrit ja lõpetage tilkade kasutamine. AURIFEN-i võib kasutada ainult vastavalt kasutusjuhistele. 
 
Kuidas AURIFEN-i säilitada? AURIFEN-i tuleks säilitada: 
• kuivas kohas, temperatuuril 15°C kuni 25°C püstises asendis;
• kaitsta külmumise eest ja mitte hoiustada külmkapis;
• kaitsta otsese päikesevalguse eest; • lastele varjatus ja kättesaamatus kohas.
• pärast AURIFEN-i esmast avamist on see kasutuskõlbulik 4 nädalat. Kirjutage pudelile tilkade esimese kasutuskorra kuupäev (selleks ettenähtud kohta). Pärast kasutamist vabanege pakendist vastavalt kohalikele nõuetele.
Muu teave AURIFEN on III klassi meditsiiniseade. CE 1434           
Pakendi sisu: Mitmeannuseline pudel sisaldab 7 g lahust 
Tootja: EmergoPharm Sp. z o.o. Sp.K. ul. Józefa Piłsudskiego 11, 05-510 Konstancin-Jeziorna, Poola