Vita-b12+foolhape 1mg/400mcg Imemistbl N100

16.68

44 laos

Tootja:
Vitabalans Oy
Bränd:
Kategooria:

EAN:
6410530055502
Tootekood:
22037

Vita B12 + Foolhape
Vitamiin B12 ja foolhape on närvisüsteemile olulised vitamiinid ning nende funktsioon ja aktiivsus on omavahel seotud. Defitsiiti esineb mõlema vitamiini puhul: B12 vaeguse levinuimaks põhjuseks on madal maohappesus mis takistab B12 imendumist. Foolhappe vaegus võib olla tingitud vähesest puu- ja juurviljade tarbimisest. Vitamiin B12 vaegust esineb sagedamini eakatel , folaadi madalat taset esineb sagedamini naistel ja keskealistel meestel.

Vitamiin B12 ja foolhape mälule
B12 vitamiin ja foolhape aitavad kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele. Psühholoogilised funktsioonid kognitiivsetes väljendustes on mälu, kontsentratsioonivõime, õppimisvõime ja probleemide lahendamine. B12 vitamiini ja folaadi pikaajaline madal tarbimine võib eakatel nõrgendada kognitiivseid funktsioone, eriti mälu.

Vitamiin B12 ja folaadi madalat taset on seostatud depressiooniga
Kõrge vere homotsüsteiini tase ja madal B12 ning folaadi tase omavahel seotuna tõstab depressiooni riski. Vitamiin B12 ja folaat aitavad kaasa homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele. Homotsüsteiin tekib toiduvalkude metabolismi käigus. Edasi muundatakse see aminohapeteks, väävlit sisaldavaks metioniiniks ja tsüsteiiniks. Vitamiin B12 ja folaat on vajalikud homotsüsteiinist metioniini tekkimiseks. Vitamiinide puuduse korral homotsüsteiin kumuleerub vereringes. Kõrgel homotsüsteiini tasemel veres võib olla kahjulik mõju närvisüsteemi retseptoritele.

B12 vitamiin imendub hästi ka suu limaskestalt kui annus tabletis on kõrge. Seetõttu Vita B12 imemistabletti soovitatakse imeda aeglaselt, et tagada maksimaalne imendumine suu limaskestalt. Foolhape imendub soolest.

KOOSTIS
Päevane annus 1 tablett sisaldab:
B12-vitamiini 1 mg (1000 µg) – 40 000%*
Foolhape** 400 µg – 200%*

* NRV- protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele.
** Vitamiin on toidulisandites foolhappena, toidus folaadina.

LISAINFO
B12 on tsüanokobalamiinina. Rohemündi maitsega, magusaineks ksülitool.
Laktoosi-, gluteenivaba. Sobib veganitele.
Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

ANNUSTAMINE
Täiskasvanutele 1 imemistablett päevas.

PAKENDID
30 ja 100 tabletti

Made in Finland