Unital Strong Imemistbl 1,9mg N60

12.95

23 laos

Tootja:
Vitabalans Oy
Bränd:
Kategooria:

EAN:
6410530053065
Tootekood:
22551

Unital Strong 1,9 mg

Unital Strong on ksülitoolitablett. Imege tabletti aeglaselt ja laske sel tasapisi suus sulada, et melatoniin saaks suulimaskesta kaudu imenduda. Melatoniini toime oleneb selle täpsest ajastamisest. Võtke annus igal õhtul samal ajal.

Melatoniin (ööhormoon) on une ja ärkveloleku rütmi reguleerimisel osalev hormoon, mida valguse vähenemisel eritab peamiselt aju käbinääre. Päeval eritub melatoniini vähe. Eritumine suureneb õhtul, jõuab haripunkti öösel kella 2.00 ja 4.00 vahel ning väheneb hommiku saabudes. Täiskasvanutel säilib melatoniini tootmise rütm, kuid selle öine kogus väheneb. Eakatel inimeste ei ole öisel ega päevasel melatoniinikogusel enam vahet. Individuaalsed erinevused melatoniini eritamisel on suured igas vanuserühmas.

Melatoniin aitab lühendada uinumisaega
Melatoniin alandab kehatemperatuuri ja vähendab erksust ning tekitab väsinud oleku, mis on uinumise eelduseks ja soodustab seda.

Melatoniin aitab leevendada ajavahe individuaalset mõju
Ajavaheväsimus tekib organismi sisemise kella häirimisel, kui lennata vähemalt neli ajavööndit itta või läände. Ajavaheväsimuse tavalised sümptomid on mh väsimus, ärrituvus, keskendumisraskused, kehv mälu, kurnatus ja söögiisu puudumine. Melatoniini tarvitamine mitme päeva jooksul pärast lendu leevendab väsimust ja taastab organismi sisemise ööpäevase rütmi.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toiduvalikut ega terveid eluviise.

Annustamine:

Uinumise soodustamine
Täiskasvanutele 1 tablett õhtul enne magamaminekut.

Ajavaheväsimuse leevendamine
Täiskasvanutele 1 tablett enne magamaminekut esimesel reisipäeval ja paaril järgmisel päeval pärast sihtkohta saabumist.

Ei soovitata rasedatele ja imetavatele naistele ega lastele.

Ööpäevane annus (1 imemistablett) sisaldab:
· 1,9 mg melatoniini.

Koostisained
Magusaine (ksülitool), pinnaviimistlusaine (rasvhapete magneesiumsoolad), melatonin, lõhnaaine (spearmint).

Pakendid: 30 ja 60 tabletti

Tootja: Vitabalans OY, Soome