Unital Long Night Tbl 1,9mg N30

8.20

129 laos

Tootja:
Vitabalans Oy
Bränd:
Kategooria:

EAN:
6410530053102
Tootekood:
22574

Unital Long Night 1,9 mg

Melatoniin (ööhormoon) on une ja ärkveloleku rütmi reguleerimisel osalev hormoon, mida valguse vähenemisel eritab peamiselt aju käbinääre. Päeval eritub melatoniini vähe. Eritumine suureneb õhtul, jõuab haripunkti öösel kella 2.00 ja 4.00 vahel ning väheneb hommiku saabudes. Täiskasvanutel säilib melatoniini tootmise rütm, kuid selle öine kogus väheneb. Eakatel inimeste ei ole öisel ega päevasel melatoniinikogusel enam vahet. Individuaalsed erinevused melatoniini eritamisel on suured igas vanuserühmas.

Melatoniin aitab lühendada uinumisaega
Melatoniin alandab kehatemperatuuri ja vähendab erksust ning tekitab väsinud oleku, mis on uinumise eelduseks ja soodustab seda.

Melatoniin aitab leevendada ajavahe individuaalset mõju
Ajavaheväsimus tekib organismi sisemise kella häirimisel, kui lennata vähemalt neli ajavööndit itta või läände. Ajavaheväsimuse tavalised sümptomid on mh väsimus, ärrituvus, keskendumisraskused, kehv mälu, kurnatus ja söögiisu puudumine. Melatoniini tarvitamine mitme päeva jooksul pärast lendu leevendab väsimust ja taastab organismi sisemise ööpäevase rütmi.

Kauakestva toimega melatoniinitablett
Unital Long Nighti tablett erineb tavalisest tabletist. Tänu tableti struktuurile kestab selle lahustumine maos ja soolestikus mitu tundi kauem. Tableti lahustumise käigus vabaneb umbes 4 tunni jooksul melatoniini, nii et selle öine toimeaeg on pikem kui tavalisest tabletist vabaneval melatoniinil.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toiduvalikut ega terveid eluviise.

Melatoniini toime oleneb selle täpsest ajastamisest. Võtke annus igal õhtul samal ajal. Toit vähendab melatoniini imendumist. Võtke üks Unital Long Nighti 1,9 mg tablett paar tundi pärast söömist. Vältige alkoholi tarvitamist enne või pärast melatoniinitableti manustamist või selle ajal.

Annustamine: 

Uinumise soodustamine
Täiskasvanutele 1 tablett õhtul enne magamaminekut. Tablett neelatakse tervelt koos veega. Tabletti võib manustada nt kella 20.00 ja 22.00 vahel.

Ajavaheväsimuse leevendamine
Täiskasvanutele 1 tablett enne magamaminekut esimesel reisipäeval ja paaril järgmisel päeval pärast sihtkohta saabumist. Tablett neelatakse tervelt koos veega.

Ei soovitata rasedatele ja imetavatele naistele ega alla 18-aastastele lastele.

Ööpäevane annus (1 tablett) sisaldab:
· 1,9 mg melatoniini

Koostisained
Täiteained (tselluloos, hüdroksüpropüülmetüültselluloos), melatoniin, emulgaator (rasvhapete magneesiumsoolad), paakumisvastane aine (ränidioksiid).

Pakendid: 30 ja 60 tabletti

Tootja: Vitabalans OY, Soome