Frutin Tbl N30

6.98

2 laos

Tootja:
New Nordic Manufacturing Aps
Bränd:
-
Kategooria:

EAN:
5021807703128
Tootekood:
20326

Looduslik barjäär kõrvetiste vältimiseks.

Kõrvetised
Iga kolmas täiskasvanu tunnetab aeg-ajalt ebameeldivat tunnet – kõrvetisi.See on kõrvetustunne söögitorus, mis  kõige sagedamini on tunnetav rinnaluu taga. Kõrvetisi võib põhjustada stress, alkohol, kohv, suitsetamine, valed toitumisharjumused. Kõrvetised võivad tekkida ka raseduse ajal naturaalsete muutuste tõttu naise organismis. See ebameeldiv ja vaevav aisting tekib, kui happeline maosisu tõuseb söögitorusse, millel puudub kaitse maohappe vastu. Kõrvetused tekivad sagedamini lamades või magamise ajal.

Rasedus ja kõrvetised
Paljud naised puutuvad kokku juba mainitud ebameeldiva ja vaevava probleemiga – kõrvetistega. Rasedatel naistel tekivad nad organismi hormonaalsete ja füsioloogiliste muutuste tõttu.

Raseduse ajal platsenta toodab hormooni – progesterooni, mis lõdvestab emaka silelihaseid. Kuid see hormoon lõdvestab ka söögitoru ja mao vahelist klappi, mis eraldab söögitoru maost, võimaldades happelisel mao sisul pääseda söögitorusse.

Nimelt tekitab söögitorusse tõusnud happeline mao sisu ebameeldiva kõrvetava tunde. Raseduse lõpus võib see probleem veelgi suureneda, sest kasvav lapsuke hakkab suruma kõhuõõnt, mille tõttu happeline maosisu tungib söögitorusse veelgi kergemini. Sellepärast tunnetavad paljud naised kõrvetisi ka raseduse teisel poolel.

Skandinaavia preparaat
Frutin tabletid sisaldavad tsitrusviljade kiude – nõndanimetatud pektiini  ja looduslikku dolomiiti, mida saadakse kõige puhtamatest Norra regioonidest.

Kui näritud tabletid puutuvad kokku maohappega ja segunevad sellega, siis mao ülaosas moodustub õrn vahukiht, mis takistab maohappe tungimist söögitorusse ja ebameeldiva kõrvetustunde tekkimist. Selle vahu pH tase on lähedane neutraalsele, seega ta ei takista seedimist.  

Frutin eelised
Teadaolevalt on maohape vajalik fermentide toimimiseks, sest ainult happelises keskkonnas lagundavad mao fermendid toitu. Lisaks aitab hape hävitada ka paljusid toiduga saadavaid baktereid. Seega, kui neutraliseerime maos oleva happe, võib selle tagajärjel halveneda toidu seedimine, suureneda võimalus, et bakterid satuvad seedetrakti, samuti võib tekkida „nõiaring” – juhul kui hapet maos neutraliseeritakse, saadetakse ajju signaal, et hapet peab eritama veelgi rohkem.

Frutin koostises olevad toimeained ei mõjuta mao pH taset, seega nad ei häiri seedimist. Need looduslikud ained moodustavad õrna vahukihi, mis ei segune happelise mao sisuga ning takistavad selle tungimist söögitorusse ega lase tekkida ebameeldivat põletustunnet.

Kasutamine
Vajadusel närida 1-2 tabletti. Sobib kasutamiseks raseduse ajal.

Koostis:

1 tab.

2 tab.

Kaltsium-magneesiumkarbonaat (dolomiit)

400 mg

800 mg

Pektiin

200 mg

400 mg

Pakend:
30 tabletti;
60 tabletti.

Mitte ületada soovitatavat päevanormi. 

Toidulisandit ei tohi tarvitada kui toidu aseainet. 

Ei sobi alla 11 aasta vanustele lastele.

Hoida mitte kõrgemal kui 25oC temperatuuril, lastele kättesaamatus ja märkamatus kohas.