Dida Tbl N60

23.45

Laost otsas

Tootja:
New Nordic Manufacturing Aps
Bränd:
Kategooria:

EAN:
5021807707744
Tootekood:
18198

DIDA
Organismi mikrobioloogiline tasakaal.

Mitte kellelegi pole vaja punnis kõhtu!

Paljudele on tuttav tunne, et „kõht läheb kohe lõhki”! Organismi loomuliku mikrobioloogilise tasakaalu häire võib tekitada selliseid ebameeldivaid aistinguid nagu sügelusi suguorganite piirkonnas, kõhu puhitust, venitustunnet ja seedesüsteemi häireid.

Gaaside kogunemine, kõhu puhitus ja venitustunne pärast söömist on väga sageli esinev probleem. Seda kogeb iga teine inimene. Kuid gaaside kogunemine ja röhitsus on loomulikud protsessid. Toidu seedimisel ja selle muutmisel energiaks naturaalselt tekivad gaasid maos ja soolestikus. Kõige rohkem tekib kahjutut süsinikdioksiidi, millel ei ole mingit lõhna. Samuti tekib väikene kogus muid gaase, nt metaani ja vesiniksulfiidi. Vesiniksulfiid või muud gaasid, mis tekivad valkude langundamisel soolestikus, tekitavadki ebameeldivat lõhna.

Kõhu puhitus ja  venitustunne võivad olla väga ebameeldivad  ja isegi valulikud. Gaaside kogunemist kõhus ja kõhu puhitust aitavad vähendada kaneel, apteegitill, piparmünt ja muud maitseained ning ravimtaimed, mida sisaldavadDida tabletid.

Dida tablette toodetakse Skandinaavias hästi tuntud retsepti järgi, mida Rootsi taimetargad on edukalt kasutanud juba palju aastaid. Dida koostises on ravi- ja maitsetaimesid, milledel on antiseptiline, gaaside kogunemist, venitustunnet ja puhitust vähendav ning seedimist normaliseeriv toime. Kaneel, pune, küüslauk, nelgipuu õied, kardemoni viljad ning oliivipuu lehed on antiseptilise toimega ja pärsivad kahjuliku mikrofloora vohamist. Piparmünt ja apteegitill vähendavad kõhu puhitust, venitustunnet, aitavad normaliseerida seedimist ja lahti saada raskustundest maos pärast sööki.

Kaneeli ajalugu
Keskaja arstid kasutasid seedimise parandamiseks kaneeli. Tolle aja inimesed tarvitasid kaneeli ka baktereid hävitava ja roiskumisprotsesse pidurdava vahendina. Kui kaneeli tarvitamine Euroopas laienes, sai see tuntuks mitte ainult kui maitseaine, vaid ka kui vahend, mis vähendab kõhu puhitust ja kõhuvalusid.

Põhjused, mis soodustavad gaaside kogunemist ja kõhu puhitust:
•         Stress.
•         Soolestiku loomuliku mikrofloora disbalanss, nt pärast antibiootikumide tarvitamist.
•         Muutunud hormonaalne tasakaal. Naistel on see sagedane probleem enne menstruatsiooni.
•         Raskesti seeditav toit: aeduba, kapsas, kliid.
•         Palju kiudaineid sisaldav termiliselt töötlemata toit.
•         Toiduained, mida organism ei talu või on nende suhtes allergiline, nt laktoos.
•         Õhu sattumine makku söömise või joomise ajal, mis ei välju röhitsemise teel ja satub soolestikku.

Dida tarvitamise soovitused
Tuleb loobuda või vähendada toiduainete tarvitamist, mis võivad soodustada soolestiku patoloogilise mikrofloora vohamist ning kahjustada organismi mikrobioloogilist tasakaalu: alkoholist, pärmist, süsivesikutest, saiast. Süüa valgurikast toitu: kana- ja kalkuniliha, kala, mune, aedube, värskeid köögivilju, tarvitada oliivi- ja linaseemneõli. Didatablette võib tarvitada dieeti pidades.
Kaneel on üks vanimatest maitseainetest, mida hakati tarvitama juba 5000 aastat tagasi. Traditsiooniliselt kasutati seda kui antibakteriaalset ja seedimist soodustavat vahendit. Dida tablette valmistatakse Skandinaavias hästi tuntud retsepti järgi, mida Rootsi taimetargad on edukalt kasutanud juba palju aastaid. Dida koostises on ravim- ja maitsetaimi, millel on antiseptiline, gaaside teket, venitustunnet ja puhitust vähendav toime. Kaneel, pune, küüslauk, nelgipuu õied, kardemoni viljad ning oliivipuu lehed on antiseptilise toimega ja pärsivad kahjuliku mikrofloora vohamist. Piparmünt ja apteegitill vähendavad kõhupuhitust ja venitustunnet ning aitavad lahti saada raskustundest maos pärast sööki. Niatsiin aitab hoida limaskestade normaalset seisundit. Soolestiku ja seedimissüsteemi limaskestade seisund on hea enesetunde seisukohalt väga tähtis.

TOIMEAINE                                                                1 tablett  % NRV* 2 tabletti  % NRV*
Hariliku pune (Origanum vulgare L.) ekstr 5:1       150 mg        –          300 mg        –
Euroopa õlipuu (Olea europaea L.) lehe ekstr 5:1100 mg         –          200 mg        –
Saialille (Calendula officinalis L.)
kroonlehtede ekstr. 5:1                                               75 mg          –         150 mg        –
Aed-liivatee (Thymus vulgaris L.) ekstr. 5:1              75 mg          –         150 mg        –
Nelgipuu kuivatatud (Syzygium aromaticum L.)
õite ekstr. 5:1                                                                50 mg          –         100 mg        –
Kardemoni (Elettaria cardamomum L.)
vilja ekstr. 5:1                                                                50 mg          –         100 mg        –
Küüslaugu (Allium sativum L.) ekstr. (5% aliini)       33 mg          –           66 mg        –
Tseiloni kaneelipuu (Cinnamomum zeylanicum
J. Presl.) eeterlik õli                                                         5 mg          –           10 mg        –
Piparmündi (Mentha x piperita L.) eeterlik õli           3 mg          –             6 mg        –
Aed-apteegitilli (Foeniculum vulgare Mill.)
eeterlik õli                                                                        3 mg          –             6 mg        –
Niatsiin                                                                        5,33 mg        33     10,66 mg      66
*NRV – % päevasest võrdluskogusest täiskasvanutel.

ANNUSTAMINE
Võtta 1 tablett ööpäevas koos klaasi veega enne sööki. Esimesed 45 päeva võtta 2 tabletti ööpäevas koos klaasi veega enne sööki.

Ärge ületage soovituslikku päevast annust. Toode ei asenda tervislikku eluviisi. Toidulisand täiendab mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ja tervislikku elustiili. Rasedad ja rinnaga toitvad emad peavad enne toote tarvitamist konsulteerima arsti või apteekriga. Ei sobi alla 11-aastastele lastele. Hoida temperatuuril kuni 25 °C, lastele kättesaamatus kohas.

KOOSTISOSAD
Dikaltsiumfosfaat (tardaine), mikrokristalne tselluloos (paakumisvastane aine), hariliku pune (Origanum vulgare L.) ekstr., trikaltsiumfosfaat (tardaine), euroopa õlipuu (Olea europaea L.) lehe ekstr., saialille (Calendula officinalis L.) kroonlehtede ekstr., aed-liivatee (Thymus vulgaris L.) ekstr., nelgipuu (Syzygium aromaticum L.) kuivatatud õite ekstr., kardemoni (Elettaria cardamomum L ) vilja ekstr., küüslaugu (Allium sativum L.) ekstr., rasvhapete magneesiumisoolad ja võrkstruktuuriga naatriumkarboksümetüültselluloos (stabilisaatorid), hüdroksüpropüülmetüültselluloos (paksendaja), nikotiinamiid, tseiloni kaneelipuu (Cinnamomum zeylanicum J. Presl) eeterlik õli, piparmündi (Mentha x piperita L.) eeterlik õli, aed-apteegitilli (Foeniculum vulgare Mill.) eeterlik õli, karnaubavaha (glaseeraine).

TOOTJA
New Nordic Healthbrands AB, Södra Förstadsgatan 3C, S-211 43, Malmö, Rootsi.

Toidulisand • 60 tabletti • Netokogus: 58,10 g / 120 tabletti • Netokogus: 116,2 g