Ocuflash Silmatilgad 2 X 10ml

8.65

55 laos

Tootja:
Unimed Pharma Spol.s R.o.
Bränd:
-

EAN:
8588000227556
Tootekood:
20187

Koostis: 1 ml lahust sisaldab 7 mg naatriumkloriidi.

Abiained: 1 ml lahust sisaldab 0,04 mg järgmisi abiaineid: bensalkooniumkloriidi (0,004%), dinaatriumedetaatdihüdraati, kaaliumkloriidi, magneesiumkloriidi, polisorbaat 80, silmarohutinktuuri, naatriumtetraboraati või naatriumhüdroksiidi, süstevett.
Omadused: 
Ocuflash on spetsiaalne silmalahus (isotooniline puhverlahus), mis abiainena sisaldab silmarohu ravitinktuuri. Preparaat on ette nähtud silma tilgutamiseks või silmade loputamiseks. Silmarohi toimib silmas põletikuvastase ja kootava vahendina. Nimetatud omaduste tõttu kasutatakse silmarohtu juba pikka aega silmade rahustamiseks, mittenakkusliku lau- ja sidekestapõletiku profülaktikaks ja tugiteraapiaks.
Näidustused:
Ocuflash sobib ideaalselt silmade loputamiseks, et nendest võõrkehi eemaldada. Seda võib ilma silmaarstiga konsulteerimata lühiajaliselt kasutada tavaliseks silmade loputamiseks, silma tilgutamiseks või silmalaugudele kompresside tegemiseks.
Preparaati kasutatakse juhul, kui silmas on ebamugav tunne, näiteks kipitus, pakitsus, sügelus või tunne, et silmas on võõrkeha.
Praktikas sobib Ocuflash ideaalselt kasutamiseks järgmistel juhtudel:
1. silmade loputamiseks pärast tonomeetriat või gonioskoopiat,
2. võõrkeha, tolmu ja kloorise vee eemaldamiseks silmast,
3. fluorestseiinilahuse jääkide eemaldamiseks,
4. limase või mädase nõre eemaldamiseks,
5. silmade pesemiseks pärast jäikade kontaktläätsede kandmist,
6. esmaabivahendina pärast kerget silma sidekesta erosiooni happe või leelise toimel,
7. abivahendina erinevate, enamasti mittenakkuslike, sidekestapõletike ja krooniliste sidekesta infektsioonide korral,
8. sobiva vahendina meigi eemaldamiseks silmapiirkonnast (laugudelt ja ripsmetelt).
Ocuflash-i võivad kasutada täiskasvanud, lapsed ja teismelised. Tänu preparaadi ohutusele võib seda kasutada vastsündinutel ja imikutel, samuti võivad seda tarvitada rasedad ja rinnaga toitvad naised.
Vastunäidustused:
Ocuflash-i ei tohi kasutada, kui esineb suurenenud tundlikkus selle mingi koostisosa suhtes.
Võimalikud kõrvaltoimed:
Ocuflash on väga üldiselt talutav. Harva võib vahetult pärast kasutamist esineda mööduvat kerget kipitust. Võimalik on ka suurenenud tundlikkuse reaktsioon.
Hoiatus: 
Ocuflash ei mõjuta keskendumisvõimet sõiduki juhtimisel, mehhanismide käsitsemisel või kõrgustes töötamisel, kus on vaja suuremat valvsust, kuid vahel harva võib pärast preparaadi silma tilgutamist muutuda nägemine ajutiselt ähmaseks. Seetõttu on suuremat valvsust nõudvad tegevused lubatud alles siis, kui nimetatud toime on lõppenud. Preparaadi üleannustamisel või lapse poolt allaneelamisel on ravi sümptomaatiline.
Preparaadi kasutamisel ei tohi patsient kanda pehmeid (hüdrofiilseid) kontaktläätsi. Võimaluse korral ei tohiks ravi ajal kanda ka jäiku kontaktläätsi või need peaks eemaldama vahetult enne Ocuflash-i kasutamist ja panema tagasi, kui preparaadi tilgutamisest on möödunud vähemalt 20 minutit. Kui patsient tarvitab ka mingeid muid silmatilku või silmasalvi, võib neid kasutada alles pärast 5 minuti möödumist Ocuflash-i manustamisest.
Koostoimed:
Seni ei ole teada.
Annustamine:
ärritunud silmade rahustamiseks ja täiendavaks raviks mittenakkusliku silmakesta- ja laupõletiku korral tilgutada 1-2 tilka preparaati haigestunud silma 1-4 korda päevas. Võõrkeha eemaldamiseks tilgutage lahust, kuni võõrkeha on eemaldunud ja seejärel 1-4 korda päevas kuni ärrituse leevenemiseni.
Kasutusjuhend:
pärast avamist on Ocuflash välispidiseks kasutamiseks valmis. Eemaldage turvakork ja kallutage pead kergelt tahapoole. Keerake tilguti ava allapoole ja õrnalt pudelit pigistades tilgutage silma vajalik kogus preparaati. Tilgutatava lahuse kogus sõltub kasutusnäidustusest. Tilgutage lahust või loputage haigestunud silma vastavalt vajadusele (silma tilgutatava lahuse kogust kontrollitakse pudelikese pigistamisega). Laupõletiku korral võib lahust kasutada ka kompresside tegemiseks. Manustamisel ei tohi tilguti vastu silma, laugusid või ripsmeid puutuda. Pärast ravimpreparaadi kasutamist tuleb saastumise vältimiseks kork pudelile tugevasti tagasi keerata. Pudelit peab hoidma vertikaalses asendis.
Pärast avamist tuleb pudeli sisu 28 päeva jooksul ära kasutada. 
Hoida temperatuuril kuni 25oC. Hoida külma eest ja mitte lasta külmuda. Hoida lastele kättesaamatus kohas.