Magneesiumiõli 100ml

5.12

12 laos

Tootja:
Zechstein Inside Bv
Bränd:
-

EAN:
4744117010069
Tootekood:
22068

Zechstein Inside magneesiumiõli

Keha omastab magneesiumi efektiivselt naha kaudu.
Selleks sobib ideaalselt Zechstein Inside magneesiumihelvestega jalavannide tegemine. Teiseks võimaluseks on Zechstein Inside magneesiumiõli (tinglik nimetus, tegemist on 31% vesilahusega) nahale määrimine.
Zechsteini tooted on looduslikuks ja puhtaks magneesiumiallikaks tervele kehale.
Magneesiumiõli kasutamine
Pihustada nahale ja masseerida naha sisse (eriti sobiv kasutada enne magamaminekut või pihustada peale pesemist niiskele nahale). Nahale kandmisel on toode siidise ja õlise konsistentsiga. Jätab naha  pehmeks ja siledaks. Kuivamise järel võib nahale jääda mõne aja pärast kerge soolakiht. Selle võib (kuid ei pea) paarikümne minuti pärast maha pesta. Esimestel kasutuskordadel võib tekkida nahapinnal lühiajalist kipitust. Selle vältimiseks võib magneesiumiõli veega lahjendada või kanda niiskele/märjale nahale. Sobib suurepäraselt sportlastele treeningujärgselt lihaspingete või krampide leevendamiseks.
1 ml magneesiumiõli (ca 5-6 pihustust) sisaldab 105 mg magneesiumi.
Miks on oluline, kust magneesiumkloriid pärineb?

Magneesiumkloriid on oluline kemikaal ka tööstuses, seetõttu toodetakse seda maailmas päris palju, eelkõige mere või soolajärvede veest. Magneesiumkloriidi ei suudeta tavaliselt piisavalt puhastada teiste ainete jääkidest sh elavhõbe ja erinevad raskemetallid. Inimkasutusse sobivad sellest tulenevalt vaid üksikud tooted (lisaks Zechsteini toodangule nt Surnumerest pärinev magneesiumkloriid). Mereveest tootmise tõttu on paljud tooted mõjutatud ka tänapäevasest reostusest.
Zechstein Inside magneesiumkloriid on aga pärit ca 1600 m sügavuselt maapõuest, Hollandi ja Põhjamere all lasuvast maa-alusest nn Zechsteini merest, mis on vähemalt 250 miljonit aastat vana soolaladestu. Seetõttu puudub sellel igasugune kokkupuude reostusega. Maapõuest pärinevat magneesiumkloriidi toodetakse ainult Hollandis ühes tehases (NedMag) ning sellest inimestele sobiliku puhtuse ja kontrollitusega toodet valmistab ainult Zechstein Inside.
Mis on magneesiumi läbi naha imendumise eelised suukaudsete vahendite ees?
Magneesiumkloriidi välispidisel kasutamisel imendub kehale vajalik magneesium kiiresti otse rakkudesse ja seda eriti pehmel moel. Tänu sellele jääb seedetrakt puutumata. Magneesiumipreparaatide kasutamise sagedane kõrvaltoime, kõhulahtisus, ning sagedased imendumisprobleemid jäävad ära.
Kas on vastunäidustusi?
Magneesiumkloriidi võivad tarbida igas vanuses inimesed, sh rasedad, imetavad emad ja lapsed. Ülearune magneesium väljub kehast neerude kaudu. Võib kasutada koos ravimitega. Vastunäidustatud neerupuudulikkuse, soolte ummistuse ja bradükardia korral.
Magneesiumipuudus
Magneesiumipuudus on sageli tingitud tänapäevasest toitumisest. Õige toitumisega on võimalik meil kõigi mikroelementide ja vitamiinide puudust vältida, kuid tänanpäeva intensiivpõllumajandusest pärinev toit teeb selle keeruliseks. Magneesiumi allikateks toidus on rohelised köögiviljad, täisterajahu, soja, pähklid, kakao jm. Erinevate uurimuste andmetel on 30-60 % tänapäeva lääneliku ühiskonna inimestest magneesiumipuudus. Kõige tavalisemad magneesiumipuudusele viidata võivad sümptomid:
– valutavad jalad;
– lihaspinge ja krambid;
– väsimus.
Magneesiumipuudust seostatakse ka depressiooni, südame- ja veresoonkonnahaiguste ning reumaga. Tegelikult on nimekiri probleemidest, mida magneesiumi tarvitamine võib leevendada, märksa pikem:
– parandab kaltsiumi omastamist (ilma magneesiumita ladestud kaltsium esmajoones liigestesse ja mujale, luudesse ei jõua piisavalt);
– tasakaalustab kaltsiumi ja magneesiumi tasemeid rakkudes;
– aitab taastada energiataset (vähendab väsimust, leevendab valu ja valulikkust lihastes) – seetõttu eriti oluline sportlastele;
– leevendab valu (krooniline valu, artriit, liigesevalu);
– parandab naha ja limaskestade tervist;
– leevendab peavalu ja migreeni (lõdvestab pea ja kaelapiirkonna lihaseid);
– vähendab unehäireid;
– mõjub toniseerivalt;
– vähendab stressi;
– võib aidata depressiooniravile kaasa;
– parandab mälu ja kognitiivseid funktsioone;
– tugevdab immuunsüsteemi;
– antimikroobne ja antiseptiline;
– leevendab menopausi ja PMSi;
– suurendab libiidot;
– vananemisvastane (kuna parandab rakkude ainevahetusfunktsioone);
– reguleerib kolesterooli tootmist organismis;
– psoriaas.
Magneesiumi vajavad teistest rohkem nt rasedad ja intensiivse füüsilise tegevusega tegelevad inimesed sh sportlased. Ka lastel on intensiivse kasvu perioodil suurem magneesiumivajadus.
Maaletooja: Reedel-Vara OÜ.