Agovirax Ninasprei 20ml

16.49

Laost otsas

Tootja:
Hälsa Pharma Gmbh
Bränd:
-
Kategooria:

EAN:
4779037950249
Tootekood:
22102

AGOVIRAX ninasprei.
Viiruste hingamisteede nakkuste profülaktikaks ja raviks.

AGOVIRAX on ninasprei, mis moodustab nina limaskestale kaitsva barjääri külmetusviiruste eest.
AGOVIRAX ninasprei võib oluliselt vähendada COVID19 viiruse riski. Teaduslikult tõestatud.

Kasutamiseks täiskasvanutele ja lastele alates 1. eluaastast.

AGOVIRAX´i kasutamine raseduse ja rinnaga toitmise ajal on ohutu.

Mis on AGOVIRAX`i omadused?
Tavaline külmetus on enamasti põhjustatud viirustest. Kõige levinum nakatumise viis on nina kaudu. Kui viirused on ninasse sattunud, võivad nad end kinnitada limaskestale ja nakatada limaskesta rakke, kus nad paljunevad ja levivad. Selle tulemuseks on gripilaadse haiguse tüüpilised sümptomid, nagu kinnine või tilkuv nina, kurguvalu ja/või peavalu, köha jne. Haiguse varajases staadiumis ei saa te sageli kindlalt vahet teha külmetuse ja gripi vahel. Gripp on potentsiaalselt tõsine haigus; lõpliku diagnoosi paneb arst. Nina limaskesta füsioloogiline niiskus toetab keha loomulikku kaitset viiruste ja keskkonnamõjude eest. Nina filtrifunktsiooni – see tähendab võimet hingamisteede õhus olevaid osakesi (viirused, tolm jne) tagasi hoida – saab täita ainult niiske nina limaskest, millel on toimiv ja terve ripsmeline epiteel. Nina kuiv ja ärritunud limaskest võib tuleneda üldisest õhusaastest või EE | Kasutusjuhend AGOVIRAX ninasprei sagedasest viibimisest madala suhtelise õhuniiskusega kohtades, näiteks köetavates või konditsioneeritud ruumides, autodes, rongides või lennukites. Mõlemad tegurid – õhusaaste ja madal õhuniiskus – põhjustavad nina limaskesta kuivamist.

AGOVIRAX sisaldab Carragelose®’i (ioota-karrageen), mis on saadud merest pärinevast punasest vetikast. Carragelose®’il (ioota-karrageen) on kahekordne positiivne toime:
• AGOVIRAX moodustab kaitsva barjääri külmetushaigusi põhjustavate viiruste vastu. Külmetushaigusi ja gripilaadseid haigusi põhjustavad väga mitmed erinevad viirused, näiteks rinoviirused ja koroonaviirused. Carragelose® (ioota-karrageen) ümbritseb haigust tekitavad viirused ja väldib nende kinnitumist nina limaskestale. Seega väheneb hingamisteedes haigusi tekitavate viiruste aastekkimine ja levimine. Sarnaselt gripilaadseid haigusi põhjustavate viirustega on Carragelose´i (ioota-karrageen) mittespitsiifilist viirusi püüdvat aktiivsust näidatud in vitro testides ka SARS-CoV-2 suhtes. Isegi kui Agovirax ei väldi täielikult SARS-CoV-2 infektsiooni, võib see oluliselt vähendada infektsiooni riski ja viiruse levikut.
• AGOVIRAX moodustab niisutava kaitsekile. Carragelose®’i (ioota-karrageen) toime tõttu püsib see kiht nina limaskestal kauem ja toimib füüsilise barjäärina välismõjude vastu. See füsioloogiline niiskuskiht toetab keha loomulikku kaitsevõimet külmetushaigusi põhjustavate viiruste vastu.

Näidustused – Milleks AGOVIRAX`i kasutatakse?
AGOVIRAX on näidustatud hingamisteede viirusnakkuste profülaktikaks ja toetavaks raviks. AGOVIRAX võib lühendada gripilaadsete haiguste kestust ja leevendada külmetuse sümptomite tõsidust. AGOVIRAX võib vähendada uute nakatumiste ja viiruslike külmetushaiguste sümptomite taasilmnemist. AGOVIRAX`i võib lisaks kasutada nina limaskesta ennetavaks ja pidevaks niisutamiseks. AGOVIRAX`i võib kasutada toetava vahendina viirusest põhjustatud gripilaadsete haiguste profülaktikaks ja raviks ning seega ka kõikide kuivast ja ärritatud nina limaskestast tingitud kaebuste profülaktikaks ja täiendavaks raviks.

Külmetushaiguse esimeste sümptomite puhul (nt kiheleva või tilkuva nina korral) pihustage spreid vähemalt kolm korda päevas üks kord mõlemasse ninasõõrmesse.
Ravi tuleks alustada pärast esimeste külmetuse sümptomite ilmnemist nii ruttu kui vähegi võimalik ja seda tuleb jätkata seni, kuni sümptomid on möödunud.
Palaviku ilmnemisel või kui kaebused ei möödu nädala jooksul, tuleb konsulteerida arstiga.
Kuiva nina limaskesta niisutamiseks pihustage spreid ninna paar korda päevas, vastavalt vajadusele.

Kasutamine: Eemaldage kaitsekork ja vajadusel pumbake paar korda, kuni sprei pihustub ühtlaselt. AGOVIRAX on nüüd kasutamiseks valmis. Vigastuste vältimiseks sisestage pihustiotsik ettevaatlikult mitte väga sügavale ninna! Pärast kasutamist vahetage kaitsekork.

Koostisosad: 1 ml lahust sisaldab 1,2 mg ioota-karrageeni (Carragelose®), 0,4 mg kappa-karrageeni, naatriumkloriidi ja puhastatud vett.

Carragelose® on looduslik toimeaine, mis on saadud mere punavetikatest.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud:
Mitte kasutada toodet kui te olete allergiline toote mis tahes koostisosade suhtes. Gripp on potensiaalselt tõsine haigus; AGOVIRAXi kasutamine ei vähenda vajadust gripivaktsiini suhtes. AGOVIRAX ei ole ravim. Kui tekib palavik ja/või sümptomid kestavad, tuleks kindlasti arstiga konsulteerida.
Hügieenilistel põhjustel ning haigusetekitajate levimise vältimiseks peaks pudelit kasutama ainult üks inimene. Hoidke lastele kättesaamatus kohas!

AGOVIRAXit võib kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Säilitada temperatuuril +5C … +30C
36 kuud alates tootmiskuupäevast. Spetsiaalse filtrisüsteemi tõttu jääb lahus steriilseks ka pärast korduvat kasutamist. Agovirax´i võib kasutada kuni pakendil märgitud kuupäevani.

Pakend:
20 ml spreipihustiga pudel; 1 pihustusannus = 0,14 ml lahust (sisaldab kokku 142 pihustusannust)

Tootja: Hälsa Pharma GmbH, Saksamaa