-12%

Panasil Kaps N30

5.99

2 laos

Tootja:
Sia Silvanols
Bränd:
-

EAN:
4751008082357
Tootekood:
20494

Elutähtsad mineraalid kaalium ja magneesium:

Kaaliumtsitraat

Magneesiumtsitraat
– Südamele
– Lihastele
– Närvidele
Kasutamine: 1 kapsel päevas.
Kaalium ja magneesium on elektrolüüdid, mille ülesandeks on reguleerida närviimpulsside levikut ning vee- ja happetasakaalu organismis.
Sellest lähtuvalt on kaalium ja magneesium hädavajalikud närviimpulsside juhtimiseks ning kõikide lihaste ja südame tõrgeteta tööks.
Närvid, süda ja lihased. Kaaliumi ja magneesiumi vajavad meie organismis normaalseks funktsioneerimiseks skeletilihased, südamelihas, aga ka silelihased: soolestik ja veresooned. Kaaliumi, magneesiumi vähesuse korral häirub organismis närviimpulsside juhtimine, sh. ajus. Iseloomulikuks tunnuseks on meeleoluhäired, ärrituvus, lihaskrambid.
Vererõhk. Maailmas teostatud uuringud kinnitavad, et kaaliumi-, magneesiumi- ja kiudainerikkaid toite tarbivatel inimestel on oluliselt väiksem risk kõrgeks vererõhuks. Vererõhu tõusu üheks oluliseks riskifaktoriks peetakse soola liigtarvitamist. Soola liigtarvitamine põhjustab kaaliumi väljauhtumist, perspektiivis vedeliku peetust ja vererõhu tõusu. Sellest lähtuvalt on normaalse vererõhu säilitamise huvides mõistlik hoolitseda nii soola tarbimise vähendamise kui ka kaaliumi tarvitamise suurendamise eest. 
Suurenenud kaaliumi, magneesiumi vajadus esineb kui kehtib vähemalt üks:
pidev stress; kõhulahtisus; kõrgest veresuhkrust tingitud sage urineerimine; intensiivne treening; soolase, magusa, alkoholi või kohvi liigtarvitamine.