Ferrodan Tbl 50mg N120

11.16

Laost otsas

Tootja:
Vitabalans Oy
Bränd:

EAN:
6410530053584
Tootekood:
22967

Ferrodan Fe2+ 50 mg on toimetainet aeglaselt vabastav tablett raua ja C-vitamiiniga. Tablett vabastab soolestikus rauda kuus tundi. C-vitamiin suurendab raua imendumist. Raua allikas – raud (2) bisglütsinaat – on raua kelaat ja glütsiini aminohape, millest raud imendub hästi ja millel on kehas kõrge bioaktiivsus. Lisaks on raud (2) bisglütsinaat maosõbralik ja mitteärritav ning ei põhjusta võrreldes muude rauaühenditega nii palju kõrvaltoimeid.

Raud on hädavajalik normaalsete punaste vereliblede ja hemoglobiini moodustumisel. Punastes verelibledes sisalduv hemoglobiin kannab hapnikku kopsudest kudedesse. Rauapuudus põhjustab madala hemoglobiinisisalduse ja võib tekitada aneemia, mis põhjustab väsimust ja kurnatust, kiiret südametegevust, kahvatut nägu, õhupuudust ja peapööritust. Madala hemoglobiinisisalduse peamiseks põhjuseks on krooniline verejooks, mis on tingitud rasketest menstruatsioonidest naistel või verejooks maos või soolestikus meestel.

Parimad rauaallikad toidus on liha- ja kalatoidud koos köögiviljade ja puuviljadega, milles on palju C-vitamiini. Raua tarbimine toidust on meestel piisav, kuid paljudel naistel on selle tarbimine tihti ebapiisav. Madal hemoglobiinisisaldus on sageliesinev probleem. Rauapreparaadi tarbimine võib olla vajalik raseduse ja imetamise ajal, raskete menstruatsioonide ajal, tsöliaakia korral, trenni tegevatel sportlastel ja lastel kiire kasvu perioodil.

Toidulisand ei asenda mitmekesist ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

ANNUSTAMINE

Täiskasvanud 1 tablett päevas.
Terve tablett neelatakse alla veega. Võtke tablette tühja kõhuga või söögi ajal. Toiduga võetuna vältige kohvi, teed, piima ja täisteratooteid.

KOOSTIS

Päevane annus 1 tablett sisaldab

Raud 50 mg
C-vitamiin 50 mg

Koostis:
Raud (2) bisglütsinaat, täiteained (hüdroksüpropüülmetüültselluloos, tselluloos), L-askorbiinhape, glaseerained (polüvinüülalkohol, kaltsiumkarbonaat, polüetüleenglükool, talk), emulgaator (rasvhapete magneesiumisoolad), paakumisvastased ained (ränidioksiid), toiduvärvid (raudoksiidid).

PAKENDI SUURUS

120 tabletti