Unital Tbl 1mg N50

11.06

22 laos

Tootja:
Vitabalans Oy
Bränd:
Kategooria:

EAN:
6410530088593
Tootekood:
20380

Unital 1 mg
Melatoniin (nn unehormoon) on une ja ärkveloleku rütmi reguleerimisel osalev hormoon, mis eritub peamiselt aju käbinäärmest. Melatoniini eritumine on päevasel ajal vähene, õhtul see suureneb ja saavutab tipptaseme öösel ajavahemikul 02.00–04.00 ning hakkab seejärel jälle vähenema. Eritumine on ka vanuseti erinev: imikutel ja väikelastel on melatoniini eritumine väga rohke kuid see tasakaalustub murdeeas. Täiskasvanutel eelnevalt nimetatud melatoniini eritumise rütm säilib kuid öine eritumine hakkab vananemisel järk-järgult vähenema ning eakatel enam öise ja päevase melatoniini eritumise erinevust ei ole. Igas vanuses inimestel võib melatoniini eritumises olla ka üsna suuri individuaalseid erinevusi.

Melatoniin aitab lühendada uinumisaega
Melatoniin alandab keha temperatuuri ja erksusastet ning tekitab uinumisele eelneva väsinud ärkveloleku seisundi, mis soodustab uinumist. Suu kaudu manustatav melatoniin lihtsustab uinumist, kui selle takistuseks ei ole mingi füüsiline või vaimne põhjus. Ka eakamatel inimestel aitab melatoniin uinuda, seda eriti juhul, kui organismis endas toodetud melatoniini kogus on väike.

Melatoniin aitab leevendada ajavahest tingitud vaevusi
Ajavahest tulenevad probleemid tekivad organismi bioloogilise kella häirituse korral, kui lennatakse vähemalt üle nelja ajavööndi. Ajavahega seotud tavalisemad vaevused on nt väsimus, ärritumine, keskendumisraskused, hajameelsus, kurnatus ja söögiisu puudumine. Ida suunas lendamine avaldab pikemat mõju kui lääne suunas lendamine. Melatoniini manustamine paari päeva jooksul pärast lendu leevendab tekkivaid sümptomeid ja aitab taastada organismi sisemise rütmi.

Pakendi infoleht

KOOSTIS
Päevane annus 0,5–1 tabletti sisaldab:
melatoniin 0,5–1 mg

ANNUSTAMINE
Soovituslik päevane annus lubatud mõju saavutamiseks:
täiskasvanutele 0,5–1 tablett veega alla neelata.

Uinumiseks: täiskasvanutele 1 tablett õhtul enne magamaminemist.
Ajavahe mõju leevendamiseks: täiskasvanutele vähemalt 0,5 tabletti enne magaminemist esimesel reisipäeval ning veel mõne päeva jooksul pärast sihtkohta jõudmist.

LISAINFO
Ei sisalda suhkrut ega laktoosi. Gluteenivaba.
Toidulisandit ei kasutata mitmekesise, tasakaalustatud toitumise ega tervisliku eluviisi asendajana.
Annus tuleks võtta alati õhtul ühel ja samal ajal. Melatoniini mõju puhul on oluline selle täpne ajastamine.
Ei soovitata rasedatele ja imetavatele emadele. Mitte anda lastele.

PAKENDID
20 ja 50 tabletti