Magneesiumihelbed 1kg

10.31

14 laos

Tootja:
Zechstein Inside Bv
Bränd:
-

EAN:
4744117010014
Tootekood:
20859

Zechstein Inside magneesiumihelbed

Keha omastab magneesiumi efektiivselt naha kaudu.
Selleks sobib ideaalselt Zechstein Inside magneesiumihelvestega jalavannide tegemine. Teiseks võimaluseks on Zechstein Inside magneesiumiõli (tinglik nimetus, tegemist on 31% vesilahusega) nahale määrimine.
Zechsteini tooted on looduslikuks ja puhtaks magneesiumiallikaks tervele kehale.
Magneesiumihelveste kasutamine
Jalavann. 4 liitri vee kohta peaks kasutama 100-150 g helbeid. Vee temperatuur 37oC, üle 41oC vett peaks vältima. Soovitav on vanni teha vähemalt 20 min. Vanne peaks võtma kuurina 2-3 korda nädalas. Võib ka sagedamini.
Vann. Kiirema efekti magneesiumipuuduse leevendamisel annab vannide kuur tervele kehale. Sellisel juhul peaks vanniveele lisama 500 g kuni 1 kg helbeid. Vann peaks kestma vähemalt 20 min.
Toode on mõeldud ainult välispidiseks kasutamiseks. 
Hoida kuivas ja lastele kättesaamatus kohas. 
Pakend sulgeda peale kasutamist õhukindlalt.
Miks on oluline, kust magneesiumkloriid pärineb?

Magneesiumkloriid on oluline kemikaal ka tööstuses, seetõttu toodetakse seda maailmas päris palju, eelkõige mere või soolajärvede veest. Magneesiumkloriidi ei suudeta tavaliselt piisavalt puhastada teiste ainete jääkidest sh elavhõbe ja erinevad raskemetallid. Inimkasutusse sobivad sellest tulenevalt vaid üksikud tooted (lisaks Zechsteini toodangule nt Surnumerest pärinev magneesiumkloriid). Mereveest tootmise tõttu on paljud tooted mõjutatud ka tänapäevasest reostusest.
Zechstein Inside magneesiumkloriid on aga pärit ca 1600 m sügavuselt maapõuest, Hollandi ja Põhjamere all lasuvast maa-alusest nn Zechsteini merest, mis on vähemalt 250 miljonit aastat vana soolaladestu. Seetõttu puudub sellel igasugune kokkupuude reostusega. Maapõuest pärinevat magneesiumkloriidi toodetakse ainult Hollandis ühes tehases (NedMag) ning sellest inimestele sobiliku puhtuse ja kontrollitusega toodet valmistab ainult Zechstein Inside.
Mis on magneesiumi läbi naha imendumise eelised suukaudsete vahendite ees?
Magneesiumkloriidi välispidisel kasutamisel imendub kehale vajalik magneesium kiiresti otse rakkudesse ja seda eriti pehmel moel. Tänu sellele jääb seedetrakt puutumata. Magneesiumipreparaatide kasutamise sagedane kõrvaltoime, kõhulahtisus, ning sagedased imendumisprobleemid jäävad ära.
Kas on vastunäidustusi?
Magneesiumkloriidi võivad tarbida igas vanuses inimesed, sh rasedad, imetavad emad ja lapsed. Ülearune magneesium väljub kehast neerude kaudu. Võib kasutada koos ravimitega. Vastunäidustatud neerupuudulikkuse, soolte ummistuse ja bradükardia korral.
Magneesiumipuudus
Magneesiumipuudus on sageli tingitud tänapäevasest toitumisest. Õige toitumisega on võimalik meil kõigi mikroelementide ja vitamiinide puudust vältida, kuid tänanpäeva intensiivpõllumajandusest pärinev toit teeb selle keeruliseks. Magneesiumi allikateks toidus on rohelised köögiviljad, täisterajahu, soja, pähklid, kakao jm. Erinevate uurimuste andmetel on 30-60 % tänapäeva lääneliku ühiskonna inimestest magneesiumipuudus. Kõige tavalisemad magneesiumipuudusele viidata võivad sümptomid:
– valutavad jalad;
– lihaspinge ja krambid;
– väsimus.
Magneesiumipuudust seostatakse ka depressiooni, südame- ja veresoonkonnahaiguste ning reumaga. Tegelikult on nimekiri probleemidest, mida magneesiumi tarvitamine võib leevendada, märksa pikem:
– parandab kaltsiumi omastamist (ilma magneesiumita ladestud kaltsium esmajoones liigestesse ja mujale, luudesse ei jõua piisavalt);
– tasakaalustab kaltsiumi ja magneesiumi tasemeid rakkudes;
– aitab taastada energiataset (vähendab väsimust, leevendab valu ja valulikkust lihastes) – seetõttu eriti oluline sportlastele;
– leevendab valu (krooniline valu, artriit, liigesevalu);
– parandab naha ja limaskestade tervist;
– leevendab peavalu ja migreeni (lõdvestab pea ja kaelapiirkonna lihaseid);
– vähendab unehäireid;
– mõjub toniseerivalt;
– vähendab stressi;
– võib aidata depressiooniravile kaasa;
– parandab mälu ja kognitiivseid funktsioone;
– tugevdab immuunsüsteemi;
– antimikroobne ja antiseptiline;
– leevendab menopausi ja PMSi;
– suurendab libiidot;
– vananemisvastane (kuna parandab rakkude ainevahetusfunktsioone);
– reguleerib kolesterooli tootmist organismis;
– psoriaas.
Magneesiumi vajavad teistest rohkem nt rasedad ja intensiivse füüsilise tegevusega tegelevad inimesed sh sportlased. Ka lastel on intensiivse kasvu perioodil suurem magneesiumivajadus.
Maaletooja: Reedel-Vara OÜ.