D-max 50ug Närimistabletid N90

9.65

38 laos

Tootja:
Vitabalans Oy
Bränd:
Kategooria:

EAN:
6410530053089
Tootekood:
21641

D-VITAMIINI NÄRIMISTABLETID

Vitamiin D luudele ja hammastele
Vitamiin D on vajalik tugevate luude ja hammaste arenguks. Vitamiin D vajab organism kaltsiumi imendumiseks peensoolest. Seetõttu põhjustab ebapiisav vitamiin D saamine luude hõrenemist. On leitud, et vitamiin D puudus võib olla seotud ka teatud vähivormide, diabeedi, infektsioonide, reumatoidartriidi ja hulgiskleroosi tekkega.
Oluline on tagada piisav vitamiin D vajadus aastaringselt 
Vitamiin D on väga vajalik lapsepõlves ja noorukieas, kuna sel ajal areneb inimese luustik. Tugevad luude areng lapsepõlves aitab aeglustada vanemas eas tekkida võivat osteoporoosi. Täiskasvanutel aitab piisav vitamiini D saamine hoida luutihedust. Rasedad vajavad samuti suuremas koguses vitamiin D, see on vajalik loote kasvuks ja arenguks. Eakatel aitab vitamiin D hoida lihased heas korras, mis vähendab kukkumiste riski, luumurdude teket ja hoiab ära osteoporoosi.
Vitamiin D puudus on tavaline põhjamaades
Suvel tekib vitamiin D nahas päikesevalguse toimel. Paraku on põhjamaa suvi lühike ja piisavad vitamiin D varud ammendunud juba septembris. Talvine ebapiisav toidust saadav vitamiin D tähendab, et kõik earühmad kannatavad vitamiin D puuduse all. Kui toidusedel ei sisalda kala vähemalt 2-3 korda nädalas, pole toidust võimalik piisavalt vitamiin D saada. Seetõttu on vitamiin D toidulisand soovitatav peaaegu kõigile päikesevaesel ajal, st oktoobrist märtsini.

Piisav annus on individuaalne
Täsikasvanute päevane vitamiin D vajadus võib varieeruda 10 µg kuni 50 µg . Annus sõltub vanusest, päikese käes olemisest, naha pigmentatsioonist, kehakaalust ja luude seisundist.

Kõrgeim uuritud ohutu päevane annus on täiskasvanutel ja noorukitel 50 µg ning alla 10-aastastel lastel 25 µg.

KOOSTIS
Soovitatav päevane annus 1 tablett sisaldab:

  • D-max 50 µg :vitamiin D3 50 µg (100% päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele)


LISAINFO

Ei sisalda suhkrut, laktoosi, gluteeni, piimavalku ega pärmi.
Maasika-vaarika maitsega.

Vitamiin D3 on pärit lamba villarasvast.

ANNUSTAMINE

Täiskasvanutele:

  • D-max 50 µg 1 tablett päevas

Vitamiin D tarvitamisel tuleb arvestada ka muudest allikatest saadavat (näit. kalaõli või kaltsiumipreparaadid).

PAKENDI SUURUS
90 tabletti.