Ostuteave

Üldinformatsioon

Sooritades ostu e-poes Pharmac MS online apteek ei ole Teil kohustust registreeruda püsikliendiks. Soovi korral võite kohe alustada toodete valimist ostukorvi kas vasakul asuvast ripp-menüüst või sisestades märksõna otsingulahtrisse "otsi toodet".

 Registreerudes püsikliendiks saate osa spetsiaalselt registreerunud püsiklientidele mõeldud pakkumistest (Soodustooted). Olles registreerunud püsikliendiks, sisestage alati enne toodete ostukorvi valimist oma kasutajanimi ja salasõna vastavatesse kastikestesse lehe ülaservas.

Toodete hinnad sisaldavad käibemaksu.

 Toodete piltidel on illustreeriv tähendus. Pakendid võivad muutuda ja toodete infod kaasajastatakse sellekohase teabe saamisel.


Tellimuse tegemine

- Tooteid saate valida kas vasakul asuvast ripp-menüüst ehk kataloogist või sisestades toote nime või märksõna kataloogi kohal olevasse kasti „Otsi toodet“

- Väljakuvatud tooteid saate sorteerida kas „Nime järgi“ A-Z, Z-A või „Hinna järgi“.

- Soovitud toote saate panna ostukorvi,  kui klikite „Lisa korvi“

- Klikkides kastil „Loe lisa“ saate lugeda informatsiooni toote kohta.

- Kui soovite tellida toodet rohkem kui 1 tükk, siis klikkige „Loe lisa“, „Vali kogus“ – mille järel olevasse kasti kirjutage vajalik kogus ja seejärel „Lisa korvi“.

Kogust on võimalik muuta ka ostukorvis (vt.edasi)

- Kui kõik soovitud tooted on välja valitud, siis liikuge edasi ostukorvi. Ostukorvi sisu näete, kui klõpsate ostukorvi summal, mis asub üleval paremal.

- Toote kogust saate muuta, kui klikite koguse kastikese ees oleval „-„ (vähendab) või „+“ (suurendab) märgil.

- Edasi valige transpordiliik - SmartPOSTi puhul ka pakiautomaat ja Pakk postkontorisse puhul ka postkontor.

Kui soovite pakile ise meie lattu järele tulla, siis ei lisandu transporditasu ja paki saate kätte isegi juba pool tundi peale tellimuse kinnitamist kõikidel tööpäevadel alates 9.00 - 17.00. Ladu on suletud laupäeviti ja pühapäeviti ja riiklikel pühadel.

- Seejärel  täitke kauba saaja andmed. Kui olete registreerunud püsikliendiks, siis ilmuvad teie andmed automaatselt.

Valides transpordiliigiks SmartPOST, on oluline edastada meile mobiiltelefoninumber, kuhu SmartPost saadab Teile uksekoodi pakikapi  ukse avamiseks.

Ka Omniva (Eesti Post) ja SmartKuller vajavad Teie paki saabumisest teavitamiseks Teie mobiiltelefoninumbrit ja e-maili.

- Seejärel valige makseviis. Maksmine toimub kas ülekandega saadud ettemaksuarve alusel – „Arvega“ või pangalingi kaudu (SEB, Swedbank).

- Peale makseviisi valimist klikkige linnuke kasti „Nõustun tingimustega“ (juhul, kui nõustute) ja seejärel kastil „Saada tellimus“.

Kui maksate pangalingi kaudu, siis toimub automaatne suunamine Teie pangalehele.  Peale makse sooritamist vajutage kindlasti "Tagasi kaupmehe juurde", siis salvestatakse  Teie tellimus meie laoprogrammis ja alustame komplekteerimisega.

Valides makseviisiks „Arvega“ salvestatakse Teie tellimus meie laoprogrammis peale „Nõustun tingimustega“ ja „Saada tellimus“ klikkimist. Ettemaksuarve saadetakse Teie e-mailile ja tellimuse komplekteerimine algab peale maksekorralduse saatmist meie e-mailile info@apteekonline.ee või makse laekumist meie arveldusarvele. Maksmata tellimusi hoiame oma andmebaasis 5 kalendripäeva ja seejärel tellimus tühistatakse.

 

 Taganemisõigus

Teil on õigus põhjust avaldamata taganeda kõnesolevast lepingust 14 päeva jooksul.

Taganemistähtaeg lõpeb 14 päeva möödumisel alates päevast, mil Teie või Teie nimetatud kolmas isik, kes ei ole kauba vedaja, on saanud asja füüsiliselt enda valdusesse.

  Taganemisõiguse kasutamiseks teavitage meid, OÜ Pharmac MS, Riia mnt 17, 80019 Pärnu, tel: 44 71 672, fax: 44 71 681, info@apteekonline.ee, oma otsusest taganeda kõnesolevast lepingust ühemõttelise avaldusega (nt posti, faksi või e-postiga saadetud kiri). Te võite selleks kasutada lisatud taganemisavalduse tüüpvormi, kuid see ei ole kohustuslik.

  Taganemisõiguse kasutamise tähtajast kinnipidamiseks piisab, kui saadate teate taganemisõiguse kasutamise kohta ära enne taganemistähtaja lõppu.

Lepingust taganemise tagajärjed

Kui Te taganete kõnesolevast lepingust, tagastame Teile kõik Teilt saadud maksed, sealhulgas kättetoimetamiskulud (välja arvatud täiendavad kulud, mis tulenevad Teie valitud kättetoimetamise viisist, mis erineb meie pakutud kõige odavamast tavapärasest kättetoimetamise viisist) viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel alates päevast, mil saame teada Teie otsusest kõnesolevast lepingust taganeda. Teeme nimetatud tagasimaksed, kasutades sama makseviisi, mida kasutasite makse tegemiseks, välja arvatud juhul, kui olete sõnaselgelt andnud nõusoleku teistsuguse makseviisi kasutamiseks; igal juhul ei kaasne Teile sellise maksete tagastamisega teenustasu ega muud kulu.

 Võime keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni oleme lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni olete esitanud tõendid, et olete asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Saadate asja tagasi või annate selle viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel päevast, mil teatasite meile oma taganemisest kõnesolevast lepingust, üle meile.

Tähtajast on kinni peetud, kui saadate lepingu esemeks oleva asja tagasi enne 14-päevase tähtaja lõppu.

Asja tagastamise otsesed kulud tuleb katta Teil.

Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaalpakendis.

Kui tagastatav kaup saadeti valesti meie poolt, siis katame tagastamise kulud meie.

 

Erisused:

Eritingimuste alla kuuluvad tellimused, mis sisaldavad klaaspudelites vedelaid aineid. Kuna tegu on kergesti puruneva kaubaga, siis vajavad need saadetised posti teel saates erimärgistust "Ettevaatlikult". 

Kui valite saadetise kättesaamiseks teenuse kättetoimetamine Omniva Kulleriga , siis on lisatasu 3.60 EUR (sisaldab käibemaksu)

Kui valite saadetise kättesaamiseks teenuse pakk postkontorisse, siis on lisatasu 1.92 EUR (sisaldab käibemaksu)

 

Tellimust on võimalik saata ka välismaale. Sellisel juhul on võimalik maksta ainult arvega, mille saadame e-mailile ja arvele lisame transporditasu lähtudes paki kaalust vastavalt Omniva kehtivale hinnakirjale.

 

Sooduskupongi soodustused ei kehti püsikliendi soodustusega toodetele.

 

Ettemakstud raha ei tagastata, kui Te oma pakile postiasutusse või pakiautomaati järele ei lähe ja saadetis meile tagasi saadetakse.

 

Kliendi  vastutus.

Kui te ei ole kindel oma terviseprobleemi sümptomites, siis soovitame konsulteerida oma arstiga.

OÜ Pharmac MS ei vastuta valesti valitud toodete kasutamisest tekkinud kahjude eest.


ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

Veebipoe Apteekonline.ee isikuandmete vastutav töötleja on OÜ Pharmac MS registrikoodiga 10082312,  asukohaga Riia mnt 17, Pärnu 80019.

Üldtelefon 44 71680

e-kiri: as@pharmacms.ee

Klienditoe telefon: 44 71672

e-kiri: info@apteekonline.ee

 

Isikuandmed, mida töödeldakse:

-        nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;

-        kauba kohaletoimetamise aadress;

-        pangakonto number;

-        kaupade ja teenuste maksumus ja maksetega seotud andmed (ostuajalugu).

 

Isikuandmeid kasutatakse kliendi tellimuste haldamiseks ja kauba kohaletoimetamiseks.

Ostuajaloo andmeid (ostu kuupäev, kaup, kogus, kliendi andmed) kasutatakse ostetud kaupade ja teenuste ülevaate koostamiseks ning kliendieelistuste analüüsimiseks.

Pangakonto numbrit kasutatakse kliendile maksete tagastamiseks.

Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada kaupade ja teenuste osutamise seonduvaid küsimusi.

Veebipoe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse veebipoe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

 

Õiguslik alus

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil.

Isikuandmete töötlemine toimub juriidilise kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine ja tarbijavaidluste lahendamine).

Andmetöötlus toimub kliendi nõusolekul järgmiste tegevuste täitmiseks: infokirja saatmine.

 

Vastuvõtjad, kellele isikuandmed edastatakse

Isikuandmed salvestatakse Apteekonline.ee/admin programmi ostude ja ostuajaloo haldamiseks ja kliendiprobleemide lahendamiseks.

Nimi, telefoninumber ja e-posti aadress edastatakse kliendi poolt valitud transporditeenuse pakkujale. Kui tegemist on kulleriga kohale toimetatava kaubaga, siis edastatakse lisaks kontaktandmetele ka kliendi aadress.

 

Turvalisus ja andmetele ligipääs

Isikuandmeid hoitakse Zone serveris, mis asuvad Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Liidu majanduspiirkonnaga liitunud riikide territooriumil. Andmeid võidakse edastada riikidesse, mille andmekaitse taset on Euroopa Komisjon hinnanud piisavaks ning USA ettevõtetele, kes on liitund andmekaitse kilbi (Privacy Shield) raamistikuga.

Juurdepääs isikuandmetele on OÜ Pharmac MS töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada apteekonline.ee kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Veebipood rakendab asjakohaseid turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

Isikuandmete edastamine OÜ Pharmac MS-i volitatud töötlejatele (nt transporditeenuse pakkuja ja andmemajutus) ja isikuandmete töötlemine toimub OÜ Pharmac MS ja volitatud töötlejatega sõlmitud lepingute alusel. Volitatud töötlejaid on kohustatud tagama isikuandmete töötlemisel asjakohaseid kaitsemeetmeid.

 

Isikuandmetega tutvumine ja parandamine

Isikuandmetega saab tutvuda ja teha parandusi veebipoe kasutajaprofiilis, mis avaneb kui klõpsata oma kasutajatunnusel. Kui ost on sooritatud ilma kasutajakontota, siis saab tutvuda isikuandmetega klinditoe vahendusel.

 

Nõusoleku tagasivõtmine

Kui isikundmete töötlemine toimub kliendi nõusoleku alusel, siis on kliendil õigus nõusolek tagasi võtta teavitades sellest kliendituge e-posti teel.

 

Säilitamine

Veebipoe kliendikonto sulgemisel kustutatakse isikuandmed, va juhul kui selliseid andmeid on vaja säilitada raamatupidamise jaoks või tarbijavaidluste lahendamiseks.

Kui veebipoes on ost sooritatud ilma kliendikontota, siis säilitatakse ostuajalugu kolm aastat.

Maksetega ja tarbijavaidlustega seotud vaidluste korral säilitatakse isikuandmed kuni nõude täitmiseni või aegumistähtaja lõpuni.

Raamatupidamise jaoks vajalikud isikuandmed säilitatakse seitse aastat.

 

Kustutamine

Isikuandmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust klienditoega e-posti teel. Kustutamistaotlusele vastatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

 

Otseturustusteated

Kui isikuandmeid töödeldakse otseturunduse eesmärgil (profileerimine), on kliendil õigus oma isikuandmete nii algse kui ka edasise töötlemise, sealhulgas otseturundusega seotud profiilianalüüsi tegemise suhtes igal ajal vastuväiteid esitada teavitades sellest kliendituge e-posti teel. 

 

Vaidluste lahendamine 

Isikuandmete töötlemisega seotud vaidluste lahendamine toimub klienditoe vahendusel info@apteekonline.ee Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).OÜ PHARMAC MS, Riia mnt 17 80019 PÄRNU, Tel. 44 71680 Fax: 44 71681, EE481010902000641007 SEB reg.nr. 10082312 KMKR: EE100159071

by Hansanet